eu am reusit sa ma las de fumat

Forum de sprijin pentru cei care doresc sa se lase de fumat

Moderator: airina

eu am reusit sa ma las de fumat

Postby camghi » Mon May 18, 2009 9:12 pm

cu ajutorul unei tigari din plastic m-am lasat de fumat :D ,am primit-o cadou de al un prieten ,are forma unei tigari este din plastic,contine 0,18 gr de menta pura(este o tigara din plastic nu scoate fum atunci cand tragi) ,atunci cand tragi din ea simti un gust placut de menta,si pentru cateva momente iti ramane un gust placut de menta ca si cum ai fi mancat o guma orbit,pe mine m-a ajutat f mult, cu un pic de vointa am reusit sa ma las de fumat cu ajutorul ei,am inteles ca o sa se comercializeze si la noi mai ales in farmaci,eu sunt din cluj nu stiu daca au inceput sa se comercializeze inca in farmaci,intrebati si poate aveti noroc sa le gasiti,...va dores succes si voua(cu un pic de ambitie si cu ajutorul ei eu zic ca se poate ,daca iti doresti cu adevarat sa te lasi de fumat). :D :D
camghi

Re: eu am reusit sa ma las de fumat

Postby Justlenu » Tue May 19, 2009 4:27 pm

Bafta! cate zile ai de cand ai renuntat?
Image
Justlenu
SUPERVETERAN! (nefumator de peste 2 ani)

Postby camghi » Thu May 21, 2009 6:20 pm

de aproape 3 luni nu am mai fumat........:))....si ma simpt f bine...v doresc succes si voua.......
camghi

Postby Messa » Tue May 26, 2009 9:08 am

camghi, de tigara asta din plastic, cu menta, nu stiam... interesant! Deci nu e ca tigara electronica, sa scoata si ceva "abur" care sa dea senzatia de fum, e doar un fel de tub cu menta concentrata in el?
Image
Pentru cine are nevoie: centrale termice si aer conditionat!
Messa
Site Admin

Postby Nefumatorul » Wed May 27, 2009 3:12 pm

Cel ce foloseste asa ceva ajunge, probabil, sa vada ridicolul gestului de a fuma...
Nefumatorul
VETERAN! (nefumator de peste 6 luni)

Postby Justlenu » Fri May 29, 2009 3:34 pm

Poate doar ajuta omul sa se dezvete treptat de tigari, poate unora le e mai usor asa...
Image
Justlenu
SUPERVETERAN! (nefumator de peste 2 ani)

Postby viorel » Tue Sep 01, 2009 3:58 am

...tocmai asta este si secretul,cred,sa te destepti din anestezia nicotinei pufaind dintr-o bucata de plastic,dupa care sa iti dai palme :)
Eu raman la parerea Nefumator-ului,cartea lui Allen Carr e o solutie simpla si la indemana pentru oricine doreste a se lasa de fumat,iar sfaturile si articolele de pe acest portal/forum pot fi un sprijin foarte bun pentru oricine se gandeste sa renunte la acest viciu.
viorel

Postby dianaandreea » Thu Mar 01, 2012 4:21 pm

astazi,1 martie 2012...de martisor,am renuntat si eu la fumat,dupa aproape 20 de ani....am deja o ora si sper sa reusesc.cu ajutorul tigarii electronice eGO-T,cu ajutorul careia si parintii mei,fumatori inraiti ,au reusit sa se lase de fumat!au aproape o luna si nu mai simt nici o nevoie de a fuma!sincer e super,ai impresia ca fumezi....mi-am luat la ea refil cu gust de marlboro!deocamdata nu simt nevoia sa pun tigara in gura!sincer,mi-era frica ca nu voi reusi,dar dupa ce am testat-o,am senzatie ca...voi reusi sa ma las de fumat!!!!!!voi reveni cu amanunte!
dianaandreea

Postby marrya24 » Thu Mar 01, 2012 9:02 pm

dianaandreea wrote:astazi,1 martie 2012...de martisor,am renuntat si eu la fumat,dupa aproape 20 de ani....am deja o ora si sper sa reusesc.cu ajutorul tigarii electronice eGO-T,cu ajutorul careia si parintii mei,fumatori inraiti ,au reusit sa se lase de fumat!au aproape o luna si nu mai simt nici o nevoie de a fuma!sincer e super,ai impresia ca fumezi....mi-am luat la ea refil cu gust de marlboro!deocamdata nu simt nevoia sa pun tigara in gura!sincer,mi-era frica ca nu voi reusi,dar dupa ce am testat-o,am senzatie ca...voi reusi sa ma las de fumat!!!!!!voi reveni cu amanunte!

Buna Diana si bine ai venit printre noi. Felicitari pentru decizie si iti doresc sa reusesti.
Despre tigara electronica, pareriile sunt impartite. Si eu am folosit-o anul trecut.... insa nu m-a ajutat sa renunt la fumat. Si parintii mei, cam de o luna si umpic nu mai fumeaza decat electronica. Bine, ei nu cred ca isi doresc sa se lase, ci vor sa faca economie. Si fac, avand in vedere ca isi cumpara lichid pentru filtre care e vreo 35 de lei si ii tine o luna, insa de dependenta nu scapa; deoarece contine nicotina; ori noi tocmai de asta ar trebui sa scapam, caci ea da dependenta. In fine, daca tu crezi ca te va ajuta sa scapi de tigari mai usor e super. Tine-ne la curent cu starea ta.... si poate ne spui si noua mai multe despre tine. ;)
Image
Vreau, pot, voi reusi!!!.
marrya24

Postby Raluca » Fri Mar 02, 2012 7:24 am

Hmm, asa simt un iz de reclama...Upss! ce rea ma face nefumatu'! :oops:
Image
Raluca
VETERAN! (nefumator de peste 6 luni)

Next

Return to Ajutor pentru a renunta la fumat