Ma tot pregatesc sa ma las de fumat

Forum pentru pregatirea etapelor de dinaintea renuntarii la fumat.

Moderator: airina

Re: Ma tot pregatesc sa ma las de fumat

Postby Ancadavide » Wed Jun 17, 2009 6:31 pm

[url="http://smokefreequitmeter.com/"]
Image
[/url]
Image
Ancadavide
VETERAN! (nefumator de peste 6 luni)

Postby airina » Thu Jun 18, 2009 8:01 am

Bravo Anca! buna decicize! :D Va fi din ce in ce mai bine, vei vedea!
Image
all you need is love, or maybe some... coffee
airina
MODERATOR

Postby Messa » Thu Jun 18, 2009 10:30 pm

Bravo, Anca! Super! Ma bucur ca ai trecut de primele 48 de ore cu bine! Este o MARE victorie si iti tin pumnii ca de data asta sa reusesti!
Image
Pentru cine are nevoie: centrale termice si aer conditionat!
Messa
Site Admin

Postby Ancadavide » Fri Jun 19, 2009 1:53 pm

Ma simt asa de bine ...au trecut aproape 3 zile si e ok. Ma uit uneori la tigarile de pe masa...insa in secunda doi plec de acolo si gasesc ceva mai bun de facut :) Sora mea e f happy pt mine si vrea sa le lase si ea mai ales ca se gandest sa faca un bebe curand . Azi am fost la magazin si am cumparat cate ceva ca plecam la plaja si aproape ca vroiam sa cumpar si tigarile pe care obisnuiam sa le fumez...dar asa doar ca eram obisnuita sa arunc banii si pe un pachet de tigari de cate ori mergeam la o cumparatura...si uite ca nu a trebuit sa fac asta de data asta si am zambit :) Ma simt f puternica si faptul ca mai intru uneori aici pe site sa vad cine mai imi scrie cate ceva ma ajuta si mai mult . Multumesc !!
Pup la voi !!
Anca
Image
Ancadavide

Postby Justlenu » Fri Jun 19, 2009 4:31 pm

Bravo Anca!Ma bucur foarte mult pentru tine si pentru ca ai ales o cale mai sanatoasa de a-ti continua drumul... Bafta multa si orice-ar fi, aminteste-ti mereu motivele pe care le-ai avut... o sa te ajute. Mergi inainte! :)
Image
Justlenu
SUPERVETERAN! (nefumator de peste 2 ani)

Postby Messa » Mon Jun 22, 2009 9:21 am

Anca, spune-ne, ce mai faci? Esti OK?
Image
Messa
Site Admin

Postby Ancadavide » Mon Jun 22, 2009 5:11 pm

Da !!! Sigur ca sunt ok :) Am fost f plimbareata zilele astea...asa e vara la mare, tot timpul gasesti ceva de facut . Respir asa de bine ..si m-am programat pt o curatare si albire la dintisori :) . Plec in Franta pe 26 si acolo nimeni din cei cu care imi voi petrece timpul nu fumeaza , ce bine o sa ma incadrez :) ce frustrare ar fi fost sa ma furisez undeva pentru a ma alimenta cu otrava aceea. E ok si acasa, am stat ieri f mult de vb cu matusa mea , afara in curte, frumos, seara...vb despre viata si dragoste...ideea e ca ea aprindea tigare de la tigare si observam asta mai mult din cauza luminitei de la bricheta ...nu am zis nimic..am mancat 2 mere si m-am simtit ok :)
F rar ma uit altfel decat cu sila la un pachet de tigari dupa masa...dar atunci incerc sa-mi fac sila si sa mananc ceva sanatos si gata , zambesc multumita :)
La voi? Toate bune ?
Sper sa vb curand !

Anca
Image
Ancadavide

Postby Messa » Wed Jun 24, 2009 9:06 am

Ancadavide wrote:m-am programat pt o curatare si albire la dintisori :)
Haha, exact asta am facut si eu, imediat ce am fost sigura ca am scapat de tigari! Super!

Ma bucur sa aflu ca totul este in regula! BRAVO!!!
Image
Messa
Site Admin

Postby Ancadavide » Mon Jun 29, 2009 9:31 am

Hey !
Cum mai sta treaba aici pe forum? Nu o sa va vina sa credeti ca am ajuns la Paris si am facut febra mare, infectie in gat..am ajuns aseara la urgenta,,,vai de mine, am stat numai in pat. Azi am intrat si citit tot ce a fost scris la acest subiect si mi-am dat seama ca in primul meu mesaj catre voi am cerut sfaturi si idei si voi chiar mi-ati fost un real ajutor . As vrea sa va felicit pt site , cred ca e foarte util pt cei care isi doresc sa se lase.
E nemaipomenit cum ma sumt, tre sa recunosc sunt f surprinsa ca nu exista niciun pic de tentatie, nu am nici cea mai mica dorinta...aici e cu atat mai bine cu cat absolut nimeni nu aprinde o tigara .
Inca odata va multumesc !
Vb curand !!
Image
Ancadavide

Postby Messa » Mon Jun 29, 2009 11:02 am

Vai, Anca, spital? :( Uf... sper sa te faci repede bine.

Iti multumim pentru cuvintele frumoase! Ma bucur de fiecare data cand cineva reuseste sa scape de fumat si, mai ales, cand aflu ca am fost si noi de ajutor!
Image
Messa
Site Admin

PreviousNext

Return to Vreau sa ma las de fumat!