Simptome sevraj

Forum de sustinere pentru persoanele care au renuntat la fumat si trec prin perioada de sevraj.

Moderator: airina

Re: Simptome sevraj

Postby Nosmoke » Thu Jun 11, 2009 6:56 am

Messa wrote:Da, eu. Dar am avut de cand ma stiu probleme cu tensiunea... asa ca, la mine, nu a fost parte din sevraj...

Sunt hipotensiva de cand ma stiu numai 9 sau 10 am tensiunea, dar de data asta la 8 am ameteli si ma simt slabita.

Justlenu wrote: Bea si tu mai multe cafele pe zi (de ex dimineata si la amiaza), consulta un medic cardiolog, sigur exista solutii.
Bafta!

Ieri am baut vreo 4 cafele si vreo 3 litri de apa si tot 8 cu 5 era pe la ora 22.00. Azi ma simt la fel, am ameteli dar nu mi-am mai luat tensiunea. Da-o in colo de tensiune :) Vreau sa ma bucur de faptul ca am scapat de tigari si ca o sa am o sanatate excelenta. asa ca...bem apa muuulta, multa cafea, ne pregatim de concediu - fericire mare. :D
Nosmoke
VETERAN! (nefumator de peste 1 an)

Postby Justlenu » Wed Jun 17, 2009 3:15 pm

Chiar ca e culmea tensiunea asta a ta, nu se lasa cu una, cu doua... totusi poate ar trebui sa consulti si un medic de specialitate (cardiolog), daca tot vei avea acele ameteli si dupa vreo luna de cand ai lasat tigarile. S
Eu de exemplu am avut ameteli in perioada de sevraj la asta cam 1-2 saptamani si, desi citisem ca tin doar cateva secunde, eu eram ametita bine si asta minute in sir, nu trecea usor. Poate sa fie asta si la tine daca inca esti in primele saptamani, oricum nu ar strica sa intrebi putin si medicul de familie ce parere are, daca ar trebui sa mergi la un cardiolog...

Concediu..... de abia astept!!!! :D :D Deja visez cu ochii deschisi la concediu, desi va fi abia in august, dar la cum trece timpul asta de repede... nu-fi fac griji ca acusi va trece. Voi pe cand mergeti in concedii anul asta?
Image
Justlenu
SUPERVETERAN! (nefumator de peste 2 ani)

Postby Messa » Thu Jun 18, 2009 10:27 pm

Nosmoke, cum te mai simti?

Justlenu, eu sper sa reusesc sa ajung la mare prin toamna... pana atunci, slabe sanse...
Image
Pentru cine are nevoie: centrale termice si aer conditionat!
Messa
Site Admin

Postby Nosmoke » Fri Jun 19, 2009 7:42 am

In afara de o stare de somnolenta care nu are legatura cu nefumatul, ma simt excelent. :D Fericita si multumita. Cu tensiunea nu ma mai agit. Azi la ora 22 implinesc 4 saptamani de cand sunt nefumatoare :D
Va multumesc ca existati
Nosmoke

Postby Justlenu » Fri Jun 19, 2009 4:33 pm

barvo tie pentru ca faci o luna! in rest, trebuie sa-ti multum esti tie pentru ca te-ai gandit in sfarsit la TINE... esti mai importanta, cea mai importanta, otrava e doar o pacaleala, o autodistrugere... inutila, voita.. in final, BRAVO! :D
Image
Justlenu

Postby Messa » Mon Jun 22, 2009 9:31 am

Bravo, Nosmoke!!! Felicitari!!!

Image
Image
Pentru cine are nevoie: centrale termice si aer conditionat!
Messa
Site Admin

Postby airina » Mon Jun 22, 2009 1:27 pm

super! sa auzim numai de aniversari :D felicitari Nosmoke!
Image
all you need is love, or maybe some... coffee
airina
MODERATOR

Postby Nosmoke » Tue Jun 23, 2009 6:53 am

Va multumesc pentru urari si pentru flori :P
Nosmoke

Postby Justlenu » Wed Jul 01, 2009 5:32 pm

Bravo Nosmoke! Cum te mai simti? tensiunea, ametelile te mai supara, sau lucrurile au inceput sa intre pe fagasul normal si pt tine, asa cum e firesc? :)
Image
Justlenu

Postby Nosmoke » Thu Jul 02, 2009 12:37 pm

Salutare. Mai, ce sa zic, tensiunea si-a revenit la normal, nu mai am starile acelea de somnolenta insa...ma confrunt cu alta problema. Acum sunt in concediu si urmeaza sa plecam diseara...Prietenii noștri sunt fumatori. :( Chiar si w+e le petrecem impreuna. Am rezistat pana la urma insa mi-e teama de concediu :? Mi+e teama ca voi ceda acolo. Oricum voi evita sa consum orice fel de alcool pentru a nu fi tentat in vreun fel..desi merge asa bine un gin tonic...baut la briza marii...
Luni, m-am urcat in masina cu sotul meu si i-am luat o tigara din pachet sa mi-o aprind pentru ca vorbisem cu mama la telefon si a reusit sa ma "inflameze". Daca el nu ar fi intervenit si nu mi-ar fi luat tigara din gura cred ca as fi aprins-o. Dupa ce m-am calmat am realizat ce prostie era sa fac. Chiar si dupA atat timp inca mai am tendinta de a fuma?? Voi ati patit asa ceva?
Nosmoke

PreviousNext

Return to Sevraj